Tenisová školička TTC - od 27.května 2013

Tennis Training Camp

Tenisový klub byl založen v roce 1999 v Rožnově p. R. Vznik klubu byl logickým pokračováním hráčských a následně i trenérských zkušenosti hlavního zakladatele p. Martina Kavana.

Město, kde klub působí má velkou tenisovou tradici a je rodištěm mnoha výborných profesionálních hráčů a trenérů. Za připomenutí stojí generace hráčů 70. let Bartošek J., Krcha J., Kavan V., Trčka R., Molitorová M. atd. hrajících v té době 1. ligu, tedy druhou nejvyšší klubovou soutěž v tehdejším Československu. A to na tak malé město byla věc ojedinělá. V 80. letech působila trenérsky v místním tenisovém klubu TJ i Melanie Molitorová(Hingisová) a první tenisové krůčky zde udělala i budoucí tenisová TOP hráčka, její dcera Martina Hingisová.

Je ale možno jmenovat spoustu dalších hráčů z 80. let např. Radomíra Vaška, Tomáše Štůska, Dana Trčku, Pavla Darona, Martina Kavana, Radima Lapčíka, kteří ve svých mládežnických kategoriích patřili k československé špičce a někteří byli členy reprezentačních výběrů a tenis hráli na profesionální úrovni. V naprosté většině se v současnosti všichni jmenovaní věnují profesionálně tenisové trenérské práci doma nebo v zahraničí.

Tennis Training Camp za dobu své existence vybudoval vlastní tenisový areál, uspěšně rozvíjí výuku tenisu ve vlastní tenisové akademii na úrovni profesionálních, závodních i amatérských hráčů. Dále pracujeme s dětmi a to i na úrovni základní školy. V rámci klubové činnosti je pořádána spousta akcí, jak pro členy tak i širokou sportovní veřejnost. Cíl snažení je vysoký - navázat na tradiční výborné výsledky rožnovských hráčů a rozšířit již tak bohatou sbírku úspěchů rožnovských tenistů a trenérů.